Budmerice Spring Fling 2024
V dňoch 13. - 14. apríla prebiehal discgolfový turnaj Budmerice Spring Fling 2024. Je to discgolfový turnaj zasadený v prekrásnom prostredí anglického parku budmerického kaštieľa z obdobia 19.storočia.

Na turnaji súťažilo 70 hráčov a okrem slovenských reprezentantov sme hostili hráčov z Českej Republiky, Poľska, Maďarska, Rakúska a Fínska.

Prvá časť ihriska sa nachádza v okolí budmerického kaštieľa v prevažne rovinatom teréne s technickými jamkami s množstvom OB zón, vyvýšenými košmi a obľúbenou bazénovou jamkou. Od nej sa prechádza k druhej časti ihriska, kde sa nachádzajú technické jamky ústiace na lúku, lesné jamky a najdlhšia 205 metrová jamka.

V kategórii Open prebiehal do poslednej jamky veľmi napínavý súboj o víťaza turnaja. Pred jamkou 17 sa na delenom prvom mieste so skóre - 14 hodov ocitli slovenskí reprezentanti Michal Kúdela, Karol Hrubják a český reprezentant Josef Kralovič , ktorý sa prebojoval na prvé priečky z tretieho flightu. Koniec finálového kola sa však Karolovi a Josefovi nevydaril, keď na poslednej jamke zahrali double bogey a bogey. Najlepší výsledok turnaja tak zahral Michal Kúdela so skóre - 15 hodov, striebro si odniesol so skóre - 13 hodov Josef Kralovič  a bronzovú medailu so skóre - 12 hodov vybojoval Karol Hrubják. V prvej desiatke sa umiestnili ďalší slovenskí reprezentanti na 4. mieste Štefan Pócoš so skóre - 11 hodov, na 5. mieste Marko Čačala so skóre - 9 hodov, Hugo Krička  a Tomáš Motýľ na delenom 8. mieste so skóre - 5 hodov.

V ženskej kategórii suverénne obhájila svoje minuloročné víťazstvo slovenská reprezentantka Katka Boďová s konečným skóre + 6 hodov. Prebiehal tak súboj o druhé miesto, ktorý viedli slovenská reprezentantka Natália Nádaská, česká reprezentantka Petra Krížová a poľská reprezentantka Aldona Krysiak-Adamczyk. Pre zranenie prsta Natália Nádaská počas tretieho kola odstúpila z turnaja a tak sa na 2. mieste umiestnila Petra Krížová so skóre + 29 hodov a na 3. mieste Aldona Krysiak-Adamczyk so skóre + 37 hodov. Ďalšie naše slovenské reprezentantky sa umiestnili Denisa Hanečková na 5. mieste so skóre + 48 hodov, na 8. mieste naša juniorka Nela Ivančíková so skóre + 68 hodov a na 9. mieste sa umiestnila Marta Ondrušová so skóre + 88 hodov.

V kategórii Masters boli hráči veľmi vyrovnaní a až po rozstrele sa rozhodlo o víťazovi, ktorým sa stal rakúsky reprezentant Reinhold Schachner so skóre - 7 hodov, na 2. mieste sa umiestnil českí reprezentant Libor Juřena so skóre - 7 hodov a na 3. mieste sa umiestnil poľský reprezentant Miłosz Boruszewski so skóre - 6 hodov. V prvej desiatke sa umiestnili naši slovenskí reprezentanti 7. miesto Martin Krička so skóre + 2 hody a na 9. mieste Jozef Čierny so skóre + 3 hody.

V kategórii Junior do osemnásť rokov si zlato vybojoval poľský reprezentant Jakub Frant so skóre + 6 hodov, striebornú a bronzovú medailu si odniesli slovenskí reprezentanti Leo Krička so skóre + 14 hodov a Šimon Pekarovič so skóre + 20 hodov.

V rámci turnaja prebiehali aj vedľajšie súťaže Ace pool, Ace Run, Birdie hunt, CTP o zaujímavé ceny.

Sme vďační za obľúbenosť turnaja medzi hráčmi a úroveň turnaja, ktorá každým rokom rastie, za čo sa chceme poďakovať sponzorom Včelovina a taktiež Slovenskej Asociácie Frisbie. Veľká vďaka patrí starostovi obce Budmerice PhDr. Jozefovi Savkuliakovi za pomoc s prípravou ihriska, kaviarni Lokálka za poskytnutie zázemia turnaja a všetkým pomocníkom, bez ktorých by realizácia turnaja nebola možná. O zachytenie atmosféry turnaja sa postarala fotografka Małgorzata Novotná.

Výsledky turnaja nájdete na stránke https://www.pdga.com/tour/event/76914.

Organizátori turnaja Soňa Kúdelová, Michal Kúdela a Karol Hrubják..