Articles

Reprezentácia Slovenska 2018

Európskym vrcholom sezóny 2018 budú augustové Majstrovstvá Európy v discgolfe v Chorvátskom kúpeľnom meste Svati Martin v blízkosti hraníc s Maďarskom a Slovinskom. Slovensko dostalo tri miesta, ktoré si vybojovali počas roku 2017 Katka Boďová v kategórii žien, ktorá bude na ME obhajovať striebornú medailu, Michal Kúdela v kategórii mužov a Marko Čačala v divízii juniorov do 18 rokov. Boďová a Kúdela si vybojovali tituly majstrov Strednej Európy na miestnom ihrisku v roku 2017 v generálke na toto vrcholové podujatie a preto očakávame, že nás budú úspešne reprezentovať. Marko Čačala zažil svoju reprezentačnú premiéru v roku 2017 na tímových majstrovstvách sveta v Colchestri, kde dosiahol pár výborných výsledkov v match play proti silným súperom. Uvidíme, ako si poradí vo svojom prvom individuálnom vystúpení na vrcholovom podujatí. Slovensko sa bude uchádzať aj o miesto náhradníka, podľa nominačného kľúča by prichádzali do úvahy Richard Kollär (MPM), Soňa Švecová (FPO) a Bea Hergelová (FPO) v tomto poradí.

Tretí ročník Majstrovstiev Strednej Európy, už teraz zabehaného podujatia, ktoré vzniklo z našej iniciatívy. Bude sa konať v júli v slovinskom Kope, na mieste, kde Michal Kúdela zvíťazil na posledných ročníkoch turnaja Lumberjack, a ktorý sa tam bude snažiť obhájiť svoj tohtoročný stredoeurópsky titul. Okrem neho nás budú reprezentovať v kategórii mužov Richard Kollár, Karol Hrubják a Štefan Pócoš, náhradníkmi sú Pavol Kúdela, Martn Krička a Stefan Dobrev. V kategórii žien to bude dvojnásobná majsterka strednej Európy Katka Boďová a národné miesto si vybojovala Soňa Švecová, náhradníčkou je Bea Hergelová. V kategórii juniorov nás bude reprezentovať Marko Čačala, náhradníkom je Dominik Silný.

Katka Boďová plánuje štartovať aj na Profesionálnych majstrovstvách sveta, ktoré sa budú konať v septembri v stredisku Smuggler's Notch vo Vermonte v USA. Minulý rok obsadila na MS 11.miesto a nepodarilo sa jej obhájiť skvelé piate miesto z roku 2016. V septembri však štartovala na turnaji Disc Golf Pro Tour na ihriskách Fox Run Meadows a Brewster Ridge vo Vermonte a tak mala šancu si ich tentoraz vopred vyskúšať. Minulý rok sa MS konali v obrovských horúčavách na novom ihrisku na americkej vojenskej základni v štáte Georgia, kde takáto príprava nebola možná.